הקודם
הבא

אדריכלים מומלצים בירושלים

משרד אינדור אדריכלים בראשות דורון מזרחי – מומחה אדריכלי בעל ניסיון של יותר מ – 20 שנה בענף הנדל”ן כאדריכל פנים ויזם של מאות פרויקטים, מוביל את ענף האדריכלות בירושלים.

משרד אדריכלות אינדור דוגל באדריכלות חדשנית ומקורית ששמה לנגד עיניה את ערכי היושרה, ההגינות, המקצועיות והאחריות. אנו שואפים להוביל אדריכלות מודרנית עם מעוף תרבותי, תוך הקפדה על כך שהתוצאה האדריכלית הוויזואלית והפונקציונלית תתקבל תמיד בשיתוף פעולה מלא עם הלקוח. 

אנחנו מכירים את כל הדרכים להפוך את הבית שלך לבית שתמיד דמיינת. עם ניסיון, מקצועיות וחשיבה אדריכלית ירושלמית – מודרנית בלתי שגרתית, אנו נמצא יחד אתך את הפתרונות המקוריים והיצירתיים ביותר לבית שלך, בלי להתפשר על עיצוב ונוחות.

 

מוציאים את החלום לפועל עם שרטוט אדריכלי

חלמת, תכננת והבנת בדיוק איך היית רוצה שייראה הבית המושלם בשבילך. עכשיו נשאר לשרטט, לרשום ולהשתמש בכלים מעשיים כדי להפוך את החלום הזה לתוצר מוגמר ואיכותי.

תכנון נכסים כך שיהיו פונקציונליים, פרקטיים ועם הערך המרבי שניתן להשיג במסגרת התקציב שלך.

תכנון אדריכלי הינו תהליך המתחיל  בלמידת האובייקט אותו אנחנו נתכנן החל מבדיקת התכניות החלות על הנכס (תכניות בנין עיר)   שבהם יפורטו אחוזי הבניה קווי בנין הדרישות האדריכליות סגנון ואופי החזיתות.

היתרי בניה קודמים חוקים ותקנות שונות בחוק התכנון והבניה.

לאחר איסוף הנתונים למידה ועיבוד החומר מגיע השלב שבו יושבים עם הלקוח וביחד תוך כדי הקשבה  לרצונותיו חלומותיו והבנה של הצרכים האישיים שלו בונים פרוגרמת תכנון המתאים לתקציב ולחזון שנבחר בו.

להמחשת התכנון המוצע נשתמש בהדמיות תלת ממדיות שרטוטים ואלמנטים נוספים שימחישו ללקוח איך תראה התוצאה הסופית  בתום שלב זה מגובשת התכנית הסופית ומשם עוברים לשלב הטכני של הוצאת היתר בניה והגשת התכניות לרשויות התכנון תוך כדי אנשי מקצוע נוספים כמו מהנדס קונסטרוקציה,מודד ויועצים מתחומים נוספים.

 

בחירה נכונה וחכמה של משרד אדריכלים 

בישראל פועלים לא מעט משרדי אדריכלים המציעים את שירותים לציבור הרחב, ומכיוון שמדובר בפרויקט כה חשוב יש לבצע בצורה חכמה ומושכלת את הבחירה. אנו סמוכים ובטוחים שאם תפנו אלינו באינדור אדריכלים תגלו שהגעתם אל הכתובת הנכונה, אולם כדי לעזור לכם בבחירה נביא במאמר הבא כמה המלצות שיוכלו לעזור.

 

מה בכלל עושה האדריכל?

לפני שניתן כמה המלצות לבחירה של משרד אדריכלות, נספר לכם שאדריכל הוא איש המקצוע המשמעותי ביותר בהשפעתו על האופן שבו ייראה בסופו של יום פרויקט הבנייה. הוא מלווה אתכם החל למן השלבים הראשוניים ביותר כאשר כל מה שיש הוא רק רעיון התחלתי בראש, ולמעשה תפקידו הוא לתרגם את הרעיון הזה לכדי מציאות יישומית, בין אם מדובר בחזות המבנה, בחלוקת החללים וגודלם וכדומה. למעשה, לפרויקט הבנייה יהיו שותפים בשלבים שונים אנשי מקצוע רבים, כגון קבלן השלד, קבלני חשמל ואינסטלציה ועוד, ואת תפקידו של האדריכל אפשר להשוות הן למלחין והן למנצח. כלומר, הוא זה שיוצר את התוכנית (באישורכם כמובן) שעל פיה יתנהלו העבודות בשטח, והוא גם אחראי על תרגומן לאנשי המקצוע השונים ובוחן שהן מיושמות בביקורים באתר מעת לעת.

כל זאת, תוך הקשבה מלאה לצרכי הלקוח ושמירה על האינטרסים שלו מחד, ומאידך שמירה על תקנות הבנייה הרלוונטיות וחוק הבנייה. האדריכל מתרגם כאמור את החלום למציאות, מסייע בגיבוש הקונספט הסופי, מביא המלצות המבוססות על הכשרתו וניסיונו, ויודע לראות את התמונה המלאה של כלל המרכיבים בפרויקט.

אי לכך, תפקידו של האדריכל בפרויקט הבנייה עשוי לכלול פעולות ומרכיבים רבים, המשתנים בהתאם לטיב הפרויקט והשירות המסופק. על קצה המזלג, אדריכל עוזר בין היתר בהתקשרות עם קבלני בניין אמינים ואיכותיים, הוא דואג להכנת התוכנית ולהכנת הגרמושקה, פועל מול רשויות התכנון הרלוונטיות לקבלת היתר הבניה, מכין את התוכניות הדרושות עבור מכרזים לקבלנים ראשיים ומשניים, מייצר תוכניות עבודה עבור בעלי המקצוע השונים, מגיע לאתר מעת לעת על מנת לפקח מלמעלה על היות העבודות מותאמות לתוכנית, פותר בעיות שעשויות להתעורר לאורך פרויקט הבנייה, ועוד.

 

אז איך לבחור משרד אדריכלות

מן האמור לעיל ניתן להבין כי ישנה חשיבות גדולה לבחירת משרד אדריכלות רציני, איכותי ומקצועי לעילא. הרמה המקצועית והליווי של המשרד יקבעו במידה רבה את התוצר הסופי וגם את הדרך להגיע אליו. על כן, השקיעו את הזמן הראוי ואת המחשבה בבחירת משרד אדריכלות, וכמו בתחומים רבים אחרים גם כאן כדאי להתחיל עם המלצות שמגיעות מבני משפחה וחברים. במידה שקיבלתם המלצות על משרד אדריכלים זה בהחלט יכול להיות צעד ראשון בכיוון הנכון, אך זכרו שמה שמתאים לאחד לא בהכרח מתאים לאחר. לכן, שאלו את הממליץ מהו בדיוק הפרויקט שבוצע והאם הוא דומה לפרויקט העתידי שלכם, ומדוע הוא בכלל ממליץ על משרד זה: האם בגלל שביעות הרצון מהתוצאה? האם בגלל העלויות שהתאימו לכיסו? האם בגלל הזמינות הגבוהה והיחס האדיב? האם בגלל ההקפדה על ביקורים באתר הבנייה?

במידה ואין לכם ממליצים קרובים שאתם סומכים עליהם, נסו להיעזר ברשת האינטרנט על מנת לאתר משרד אדריכלות שמקבל המלצות ברשתות החברתיות. וגם אם יש לכם, לעולם לא יזיק לבחון עוד אפשרויות, במיוחד כאשר מדובר בפרויקט כה יקר ללבכם. שימו לב, שכל משרד אדריכלים מחזיק אתר אינטרנט ובו ניתן לקבל מידע ראשוני, אך לא מועט, אודות פעילותו. בין היתר ניתן להבין מהם תחומי העיסוק והמומחיות של המשרד, שכן יש כאלו המתמחים יותר בוילות יוקרה, אחרים בדירות קטנות, נוספים בבתים פרטיים בהרחבות ביישובים, וכדומה. כמו כן, באתר תוכלו למצוא לעיתים תמונות של פרויקטים שביצע המשרד עבור לקוחות שונים לאורך השנים, וזוהי הזדמנות להתחיל להתרשם מסגנון העבודה ומהגישה של המשרד. 

בהנחה שהדברים נראים טוב אפשר כבר לקבוע פגישה במשרד האדריכלים. במידה שאתם מעוניינים בעוד התרשמות מסגנון העבודה של המשרד, זהו הזמן לבקש לראות את תיק העבודות המלא, וזהו גם הזמן להתרשם מהכימיה שנוצרת עם איש המקצוע. זכרו שאדם זה אמור ללוות אתכם באופן קשוב וסבלני ולעזור לכם לתרגם את מה שעכשיו הוא רק בגדר חלום וחזון לכדי מציאות מעשית. על כן, שימו לב שאתם מרגישים בנוח איתו, שהוא יודע לזרום אתכם ועם הרעיון שלכם, ושאלו אותו לגבי פרויקטים דומים שביצע בעבר. שימו לב האם הוא עונה בנינוחות, האם הוא מדבר אתכם בגובה העיניים, ובקיצור- האם זהו האדם שתרצו לעבוד איתו בחודשים הבאים וינצח על התזמורת.

יש עוד שני דברים שכדאי לבדוק מול משרד אדריכלות. הראשון הוא כמובן העלויות. יש להבין כי אין מחירון מחייב לשירותי אדריכל וכל משרד יכול לגבות את הסכום שנראה לו בהתאם לשיקוליו הכלכליים, המוניטין שלו וכדומה, וכמובן גם בהתאם למורכבות הפרויקט ומה שיידרש ממנו. בדקו אם הצעת המחיר מתאימה למסגרת התקציב שלכם, ותמיד תוכלו לקבל הצעות מחיר ממשרדים נוספים. יחד עם זאת, ממש לא מומלץ שהצעת המחיר הנמוכה תבוא על חשבון טיב השירות, המקצועיות או הניסיון בפרויקט כמו שלכם. וכאשר מדברים על טיב השירות מתכוונים בין היתר לזמינות. זכרו שהאדריכל בעיקר נפגש אתכם בשלבים הראשונים של יצירת התוכנית, אולם הוא ממשיך ללוות את הפרויקט עד סופו ולבצע תפקידים שונים, וגם אמור לבקר לעיתים באתר כדי לבחון את ההתאמה של העבודות לתוכנית. ודאו מול האדריכל שהוא באמת זמין לעמוד לרשות הפרויקט כמקובל בתחום ושלא תצטרכו לרדוף אחריו בהמשך או להרגיש שמשאירים אתכם לבד. 

לבסוף, כדאי לבדוק אם משרד האדריכלים מקושר לגורמים מקצועיים שונים, וככל שקשריו יותר חזקים וענפים כך הדבר יכול לעזור באיתור אנשי מקצוע רציניים ואמינים. כמו כן, משרד אדריכלות המעמיד לרשותכם שורה ארוכה של בעלי מקצוע, ושיש לו הרבה ניסיון, יכול לתרום לזירוז של הליכי רישוי הבנייה מול רשויות התכנון עד לקבלת היתר הבניה מהוועדה המקומית לתכנון ובניה.

 

למה לעבוד איתנו?

משרדנו הוקם על ידי דורון מזרחי שמאחוריו יותר משני עשורים של יזמות ועשייה בענף הנדל”ן, בעל תואר הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, וכן שמאי מקרקעין מוסמך ממשרד המשפטים. משרדנו יודע לתת שירות מקיף וקשוב עם מענה לכל שאלה הנודעת לפרויקט בנייה, בין אם פרויקט גדול ומורכב, או פרויקט שיפוץ פשוט יחסית, הכל משאלות אדריכליות ועד לסוגיות כספיות ובירוקרטיות. 

לכל אורך הדרך עומדת לנגד עינינו שביעות רצונכם המלאה, הצרכים, החלומות ומסגרת התקציב העומדת לרשותכם, וכפי שעשינו עם לקוחות רבים – נשמח להפוך גם את החלום שלכם לבית שתחיו בו בנוחות, בהנאה ובסגנון המתאים לכם. אנו יודעים להציע רעיונות יצירתיים ומקוריים מחוץ לקופסא, המסתמכים על ניסיון רב שנים, וזאת בדגש על רמה גבוהה של נוחות, פרקטיות, עיצוב ואסתטיקה. כאשר תבחנו את תיק העבודות שלנו תכלו להבחין בקו המודרני והצעיר שמאפיין את מלאכתנו, ואם תשאלו לקוחות שלנו תשמעו מהם על הליווי האכפתי והצמוד החל מן השלבים הראשוניים ועד לגמר הפרויקט.

משרד אינדור חרט על דגלו לספק אדריכלות מקורית, חדשנית ובעלת מעוף, המבוססת על ערכי הגינות, אחריות, יושרה ומקצועיות. נשמח לעבוד גם אתכם בשיתוף פעולה הדוק ולהציע תכנון אדריכלי מוקפד עם תוצאה פונקציונאלית וויזואלית העומדת לחלוטין בציפיות ואף מעבר לכך.