היתרי בניה בירושלים

הקודם
הבא

משרד אינדור אדריכלים בניהולו של דורון מזרחי, מומחה בתחום היתרי בניה בירושלים כבר למעלה מ- 20, מציע לך ליווי צמוד לכל אורך הדרך עד לקבלת כל אישורי הבניה אותם אתה רוצה או צריך לקבל מהרשות המקומית. 

אנחנו נעשה הכול כדי להוריד לך את הביורוקרטיה מהראש ולהבטיח לך ראש שקט ונקי מדאגות בדרך להיתר הנכסף. אנחנו נדאג לכל האישורים התכניות וההליך מול רשויות התכנון ונספק לך מעטפת שירותים הכוללת עבודה בשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע הדרושים להגשת היתר בניה החל ממודדים, מהנדסים, קבלני ביצוע ויועצים חיצוניים ככל שיידרש לביצוע העבודה. 

 

אם אתה גר בירושלים ואתה רוצה לבצע שינויים בנכס, לרכוש נכס עם אפשרות הרחבה, לשדרג את הדירה שלך, להוסיף מרפסת, לבנות ממ”ד/ממד, מעלית, להוסיף עוד חדר שינה לקראת הרחבת המשפחה, או אפילו להתמודד עם חריגות בניה, אתה עומד להיכנס לתהליך לא פשוט מול מספר רשויות וגורמים איתם סביר להניח שלא התמודדת בעבר – וההתמודדות הנדירה הזו יכולה לעלות לך הרבה מאוד כסף. 

כדי לעבור את התהליכים המורכבים הללו כמו שצריך, מומלץ להשתמש בשירותיו של משרד אדריכלות מקצועי מומחה להוצאה היתרי בניה בירושלים. 

עפ”י החוק לתכנון ולבניה  חייב בעל הנכס או הקרקע לקבל  היתר בניה המוענק ע”י הוועדה המקומית לתכנון ובניה ברשות המקומית. לציין כי במקרים בהם מבוצע שינוי פנימי בנכס אין צורך בקבלת היתר.

 

באילו מקרים יש צורך בהגשת היתר בניה?

על פי חוק התכנון והבניה קיימת חובה לקבל היתר בנייה בעת ביצוע אחת מאלה:

הקמת בניין חדש או הריסתו של בניין.

כל תוספת או שינוי חיצוני לבניין קיים לדוגמה חניה מקורה, הקמת גדר, פרגולה, סככה, תוספת בנייה.

שינויים פנימיים שפוגעים בקונסטרוקציה של הבניין או בצנרת המשותפת.

שינוי בשימושים ביחס להיתר קיים.

סיוע בהוצאת היתרי בניה

היתרי בנייה נדרשים בקשת רחבה של מקרים בהם רוצים לבצע תוספות ושינויים במבנים קיימים, כגון הוספה של חנייה מקורה, סגירת מרפסת, הוספת ממ”ד, מעלית, חדר בבית, הקמת פרגולה, סככה או גדר, כל שינוי פנימי הפוגע בקונסטרוקציה של הבניין, וכמובן גם בהקמה של בניין חדש או הריסה של בניין קיים. 

מדובר בהליך בירוקראטי המשתנה באורכו ובמורכבותו בהתאם למורכבות והיקף השינוי, למדיניות וועדת תכנון ובנייה מקומית, להיבטים הקשורים לשכנים בבניין ועוד, וישנם מספר מסלולים המתאימים לשינויים מבוקשים שונים. 

הליכים אלו של הוצאת היתרי בניה עשויים לארוך מספר חודשים ואף למעלה מכך, אפילו כשנה וחצי, כאשר על הדרך עלולים לצוץ אתגרים שונים המעכבים, מסרבלים ותוקעים את התהליך. על כן, ישנה חשיבות רבה להסתייעות בשירותי משרד אדריכלים בעל ניסיון רב והיכרות עם מכלול התקנות והחוקים, עם עבודתן של וועדות התכנון והבנייה וגורמי תכנון נוספים. משרדנו מעמיד לרשותכם את כל אנשי המקצוע והשירותים הנדרשים להוצאת היתר בניה, בכל סוג של מסלול (מקוצר, עם וללא הקלות), משרד אינדור אדריכלים מלווים אתכם לכל אורך הדרך בדגש על טיפול מהיר, יעיל ויצירתי בכל סוגיה. יתר על כן, עימנו תקבלו ייעוץ מקיף הנוגע לעלויות הפרויקט והיבטיו הכלכליים, החל בתכנון מס ועד לשימוש בפטורים.

 

שלבים בהוצאת היתר בניה

באופן כללי, הוצאת היתרי בנייה מתחילה בקבלת מידע מוקדם אשר בו כלולים בין היתר התב”ע החלה על הקרקע, קווי בניין, שטחים עיקריים, שטחים מותרים לבנייה ועוד. לאחר מכן, מהנדס מבנים או אדריכל עורך את הבקשה להיתר הבנייה, בה כלולים בין היתר חישובי שטחים שיתווספו עקב הפרויקט, חומרים הנדרשים לבנייה, ועוד, ובנוסף יש לצרף לבקשה מסמכים שונים כגון אישורים של דיירי הבניין, נסח טאבו, בעלות על הנכס וכדומה. כעת מתחיל שלב ארוך יחסית בו וועדת תכנון ובנייה בוחנת את הבקשה לפרטיה, כאשר הוועדה יכולה לאשר את הבקשה כלשונה, לדחות אותה, או לאשר אותה תחת תנאים מסוימים.

כאמור, שלבים אלו עשויים להתארך מאוד במידה שהגורם המטפל בהם מטעמכם אינו בעל ניסיון רב בהתנהלות מול גורמי התכנון והרישוי. פנו אל משרדנו לקבלת ייעוץ בנושא וליווי בקבלת היתר באופן היעיל והמהיר ביותר.

 

למה לבחור בנו?

אנו מספקים שירות מיוחד ובלעדי  בכל הקשור להיבטים הכלכליים של הפרויקט כגון: עלויות הבניה, מיסוי,  היטלים ואגרות הנדרשות להיתר הבניה. בנוסף תכנון מס נכון ושימוש מושכל בפטורים שונים המגיעים לבעלי ההיתר בעת בקשה להיתר בניה.