מעצב פנים בירושלים

הקודם
הבא

עיצוב פנים בירושלים

משרד אינדור לעיצוב פנים בראשות דורון מזרחי שמאי, מעצב פנים מומחה באזור ירושלים בעל ניסיון של יותר מ – 20 שנה בענף הנדל”ן כמעצב פנים ויזם של מאות פרויקטים.

משרד מעצבי פנים אינדור דוגל בעיצוב פנים חדשני ומקורי ששם לדגלו את ערכי היושרה, ההגינות, המקצועיות והאחריות. אנו שואפים להוביל עיצוב פנים מודרני עם מעוף תרבותי, תוך הקפדה על כך שהתוצאה הוויזואלית והפונקציונלית של עיצוב הבית, תתקבל תמיד בשיתוף פעולה מלא עם הלקוח. 

אנחנו מכירים את כל הדרכים להפוך את הבית שלך לבית שתמיד דמיינת. עם ניסיון, מקצועיות וחשיבה עיצובית ירושלמית – מודרנית בלתי שגרתית, אנו נמצא יחד אתך את הפתרונות המקוריים והיצירתיים ביותר לבית שלך, בלי להתפשר על פרקטיות ועל נוחות.

משמעותו של עיצוב פנים

מעצב פנים בירושליםעיצוב פנים מפיח חיים בחלל הבית באמצעות צבעים, רהיטים, גופי תאורה, נישות גבס ועוד. כל זאת מתוך שאיפה לממש את מלוא הפוטנציאל הקיים בבית ותוך שימוש בידע וכלים מקצועיים כבסיס לסידור ועיצוב החלל באופן הרמוני המשלב אסטטיקה, נוחות ופרקטיות.

עיצוב פנים הפך בשנים האחרונות למושג שחוק בפי כל. אולם בפועל לא כולם יודעים את משמעותו המדויקת של מונח מקצועי זה. למעשה מדובר בענף ספציפי בעולם האדריכלות הממוקד בתכנון ועיצוב של חללים פנימיים במבנה על פרטיהם השונים. בבסיס, תפקידו של מעצב פנים הוא למקסם את ניצולו של מרחב נתון על ידי תכנון נכון ויעיל שלו באופן שמספק מענה אסטטי ופרקטי כאחד.

הוא עוסק בבחינת צרכי האדם במרחב הפנימי בו הוא חי, עובד או מבקר לרבות עיצוב חללי מגורים, סביבות עבודה, מתחמי לימוד, מקומות בילוי ונופש, מבני ציבור, מרפאות, בתי מלון ועוד. התכנון של המרחב הפנימי לוקח בחשבון קשת רחבה של נתונים, לרבות מאפיינים אדריכליים של המבנה, הגדרות תקציב, סגנון מבוקש, צרכים פרקטיים של השוהים במקום, חיסכון אנרגטי, חזות הסביבה ועוד.

יצירת מרחב מחייה נאות

עבודתו של מעצב פנים מוקדשת ליצירת מרחב מחייה נאות, המספק מענה פרקטי ואסטטי כאחד ומשפיע על האווירה במקום. יצירת מרחב שכזה דורשת מהמעצב לדעת לתרגם צרכים מנטאליים ופיזיים לכדי שפת עיצוב אחידה מתאימה, המנצלת חלל נתון באופן אופטימאלי. דרישות אלו באות לידי ביטוי בהיבטים שונים של עבודת המעצב לרבות תכנון נכון של מרחב באופן פרופורציונאלי והרמוני, חשיבה יצירתית, בחירה והצבה נכונה של פריטי ריהוט בחלל, תכנון נכון של מערכות וגופי תאורה, תכנון כל חלל ומרחב בהתאם לצורכי שימוש, בחירה נכונה של צבעים וחומרי גלם. היבטים אלו ונוספים נדרשים להתייחס ולתקשר אחד עם השני כך שסיכומו של דבר יתקבל מרחב אחיד והרמוני, בעל אמירה ברורה שנוח ונעים לחיות בו.

תפקידו של מעצב פנים

כפי שניתן להבין עבודתו של מעצב פנים דורשת ידע מעמיק במגוון תחומים המאפשרים לו להפוך רעיון לכדי מציאות. בין היתר תפקידו של מעצב פנים כולל:

 • פגישה עם הלקוח, הקשבה והבנת רצונותיו וצרכיו ותרגומם בפועל לכדי תוכנית עבודה מעשית. 
 • בחינת נתוני המבנה השונים לרבות מידות חללים, מאפייני תוכנית אדריכלית, כיווני אור ואוויר וכו’.
 • יצירת תוכנית עבודה מפורטת שעומדת בהגדרות תקציב של הלקוח ומפרטת לוחות זמנים.
 • חשיבה יצירתית היכולה לאלתר פתרונות מיוחדים ומקוריים מותאמים לצרכים ספציפיים של כל פרויקט.
 • בחירת חומרי גלם שונים שמתאימים לסגנון מבוקש ולצרכים פרקטיים שונים.
 • יצירת קשר ופיקוח אחר עבודות אנשי מקצוע שונים, כדוגמת צבעים, נגרים, חשמלאי, רצף, אינסטלאטור, קבלן שיפוצים ועוד.
 • בחירת פריטים לדירה לרבות רהיטים, גופי תאורה, שטיחים, וילונות, חפצי נוי, ריצוף, חיפוי קירות, מטבח ועוד.
 • הום סטיילניג- יכולת להלביש את הבית על פרטיו השונים.
 • ידע כללי בכל הקשור לאדריכלות, אומנות, עיצוב, עיצוב גראפי, טקסטיל, נגרות ועוד. 

דגשים בעבודת מעצב פנים

כאמור עבודתו של מעצב פנים מורכבת מהיבטים שונים שיש לתת עליהם את הדעת. בין היתר מעצב פנים נדרש להתייחס לנושאים הבאים:

בחירת קונספט

בחירת קונספט הינה שלב ראשוני המשפיע על סגנון עיצוב הבית. קונספט זה מוכתב מרצונות בעלי הדירה וחלומותיהם, בין אם הם מבקשים לחיות במרחב בייתי וכפרי, מודרני ועכשווי, ייחודי ואומנותי וכו’. 

סגנון עיצוב

על המעצב להיות בקיא בסגנונות עיצוב עכשוויים שונים, להבין את משמעותו של כל סגנון עיצוב ולדעת לבחור בסגנון מתאים לרצונות הלקוח ומאפייני המבנה. כל זאת במטרה ליצור מרחב הרמוני ומאוזן, בעל חזות ייחודית שנוח לחיות בו.

חלוקה נכונה של החלל

מעצב פנים שם דגש על חלוקה נכונה של החלל באופן שיוצר מרחב מאוורר עם זרימה טבעית בין מתחם אחד לשני. חלוקה זו נדרשת להתאים למבנה הבית וצרכי בעליו והיא יכולה להתבצע באמצעים שונים כמו נישות גבס, ספרייה שמחלקת את החלל, ספה המפרידה בין חללים ועוד.

מיקום פריטי ריהוט

מיקומם של פריטי ריהוט שונים נדרש להיות פרופורציונאלי לצורת וגודל החדר ולפריטים נוספים במרחב.

צבעים

על המעצב לקבוע פלטת צבעים דומיננטית לחלל, עם מספר בודד של גוונים עיקריים ונקודות צבע נוספות. פלטת צבעים זו לרוב תקשר בין כל חללי הבית ובכל חדר תבחר בתמהיל שונה, מותאם למאפייניו, בין אם מדובר בחדר שינה רומנטי, חדר ילדים עליז, מטבח בהיר ועוד.

נקודות מיקוד

בכל חדר וחלל על המעצב ליצור נקודות מיקוד שמושכות את תשומת הלב ויוצרות עניין. נקודות אלו יכולות להיות טבעיות או מלאכותיות, כמו פריט ריהוט, תמונה או אור טבעי, והן נדרשות לתקשר עם סגנון העיצוב של המרחב ולהוות בסיס ליצירת חלל מאוזן.

תכנון גופי תאורה

יש כיום בשוק מגוון פתרונות תאורה מהם יש לבחור באלו שמתאימים לחלל נתון, עיצובו, אור טבעי שיש בו, צרכי בעליו, חיבור לבית חכם וכו’.

פתרונות אחסון

תכנון פרקטי ויצירתי של פתרונות אחסון יעילים וחכמים במרחב כדוגמת כוורות, מתלים, ארגזים, נישות גבס, מדפים, ארוניות וארונות, מגירות, שידות, ארגזי מיטות ועוד.

שלל סגנונות עיצוב פנים

בימינו עיצוב פנים של בתים ודירות הינו תחום רחב היקף המאפשר לעצב חללים בשלל סגנונות עיצוב וותיקים וחדישים. בכדי לסייע לכם להכיר סגנונות עיצוב קיימים ולדעת איזה מתאים לכם, לפניכם סקירה כללית של מספר סגנונות שונים:

 • סגנון כפרי– בתים רבים בישראל זוכים לאחרונה לעיצוב בסגנון כפרי. מדובר בסגנון עיצוב בייתי בגווני שמנת ועץ, מעט מחוספס, העושה שימוש רב בעץ טבעי מלא, ברזל, עבודות פרזול גלויות לעין ואבן טבעית, ועם ריהוט מאסיבי.זאת בנוסף לסגנון עיצוב פשוט ולא מתחכם שרב הגלוי בו על הנסתר, למשל עם מתלי סירים, הרבה מדפים, דלפק מטבח מוברש וכדומה, לצד תאורה רכה, וילונות, כריות, שטיחים וריפודים רכים בגוונים חמים שלעיתים משלבים הדפסי פרחים.
 • סגנון סקנדינבי– בעשור האחרון, הרבה בזכות רשת איקיאה, הסגנון הנורדי עזב את הצפון והתפשט לכל העולם. מדובר בסגנון עיצוב בייתי, עדין, צנוע, פשוט, יעיל ונעים בקשת צבעים של אפור, לבן, שחור, כחול וירוק, השם דגש על מפתחים גדולים שמחדירים כמה שיותר אור טבעי רך לבית, ומשלב עצים טבעיים בגוון בהיר, ריצוף וחיפוי קירות עם אבן, וילונות רכים והרבה צמחייה. בנוסף מדובר בעיצוב פרקטי עם חשיבה חכמה על חלוקת חלל ואפשרויות אחסון, כמו מזנון המחלק חלל או ספה שנפתחת למיטה.
 • סגנון תעשייתי– סגנון עיצוב תעשייתי הינו סגנון עכשווי בעל חזות גולמית הדוגל בתשתיות גלויות שמשתלבות בחזות הבית ומעניקות לו מראה מתועש מרשים, לכאורה נטול גימור. בין היתר סגנון זה יכול לבוא לידי ביטוי בריצוף של בטון מלוטש, קירות בטון, צנרת חשופה צבועה, עמודי תמיכה ממתכת, חיפוי של לבנים או זכוכית, וצבעוניות מונו כרומאטית. בנוסף, בכדי לאזן את החזות הקרה של חלל תעשייתי מוסף לו ריהוט מעץ טבעי בקו מודרני, שטיח גדול רך בגוון רגוע, עציץ גדול וכו’.
 • סגנון קלאסי– סגנון קלאסי הינו למעשה סגנון עיצוב אירופאי מסורתי עשיר בפרטים, עם מרחב אלגנטי ויוקרתי, ריהוט מסוגנן ומעוטר, קרניזים, נורות שנדליר, ויטרינות ומזנונים גדולים, שולחנות צד, תמונות ממוסגרות, שטיחים גדולים קלאסיים וכדומה.
 • עיצוב מודרני–  סגנון מודרני הוא שם לסגנונות עיצוב עכשוויים ששמים דגש על חזות נקייה, מינימליסטית, אלגנטית ופונקציונאלית, עם הרבה מרחב פתוח ומאוורר, קווים ישרים וגוונים אחידים של לבן, שחור ואפור, עם מעט נגיעות חיות של צבע. כמו כן סגנון זה עושה שימוש בחומרי גלם עכשוויים כמו זכוכית, שיש, עץ מעובד ומתכות והוא מרבה לפסל את החלל עם משחקים של אור וצל. בנוסף עיצוב מודרני הינו עיצוב מודולארי החושב על פתרונות מתקדמים וחכמים לאחסון ועושה שימוש רב בטכנולוגיה מתקדמת של בית חכם.
 • מודרני רטרו– סגנון עיצוב מודרני המשלב פריטים חדשים המקבלים השראה מסגנונות עבר, בעיקר משנות החמישים והשבעים. לא אחת סגנון עיצוב זה שם דגש על צורות עגולות וגיאומטריות, על סגנון פופ ארט, וכן יכול לשלב הרבה צבע והומור.
 • כפרי מודרני– סגנון כפרי מודרני משמר חזות נקייה של סגנון עיצוב מודרני לצד שילוב של חומרי גלם טבעיים בעיבוד פשוט וישר, הניכרים למשל בשולחנות מעץ גושני מאסיבי, קורות עץ גדולות וחשופות בתקרה, קירות עם טיח גס, חלונות בלגים גדולים וכדומה.
 • סגנון צרפתי– סגנון  עיצוב מתוחכם, עשיר ואלגנטי עם מוקד של פריט ריהוט מרשים ויוקרתי בעיצוב קלאסי ושימת דגש על המיקום של כל פרט בחדר, ליצירת מרחב מרשים ונוח.
 • סגנון פרובנס–  סגנון עיצוב השואב השראה מחבל ארץ שבדרום צרפת, מאופיין במראה כפרי פשוט, אוורירי ונקי, משלב גווני פסטל רכים וגווני שמנת לצד פריטי ריהוט מעץ יפים וצבועים עם פיתוחים עדינים.
 • סגנון ים תיכוני– סגנון עיצוב מסורתי אופייני למדינות הים התיכון המתאים לבתים קרובים לים. הוא מאופיין בצבע לבן בהיר או צהוב חול עם נגיעות של גווני תכלת, ורוד ו/או ירוק. כמו כן הוא משלב פסיפסים ואריחים מעוטרים ברצפות ובקירות, רהיטים בגוון משופשף, הרבה צמחייה ושילוב של עץ טבעי, כלי חמר גדולים, תאורה רכה, בדים עדינים ורכים, נישות גבס, רהוט נמוך וכדומה.  
 • הסגנון האקלקטי– סגנון אקלקטי הינו למעשה מהמועדפים בארץ בהיותו פתוח לשלל אפשרויות עיצוב וסוגי חומרים. כמו ששמו מעיד עליו, סגנון זה מבוסס על ערבוב של סגנונות עיצוב, צבעים וחומרי גלם. יחד עם זאת, בכדי שהמרחב לא יהפוך לכאוטי יש צורך בניסיון וידע רב בתחום בכדי לעצבו באופן נכון, הרמוני ונעים לעין.
 • וינטאג’ מודרני– סגנון וינטאג’ מודרני מושפע מסגנונות עיצוב של תחילת המאה העשרים המשולבים עם מרחב מודרני. בסגנון זה משלבים פריטי ריהוט ישנים שחודשו ביחד עם מרחב מודרני בעל קו ישר ונקי.
 • סגנון מודרני קלאסי– סגנון עיצוב שמשלב מרחב מודרני עם פריטי ריהוט קלאסיים, תוך שמירה על איזון והקפדה על מרחב פתוח ולא עמוס.
 • בוהו שיק– סגנון עיצוב בוהו שיק משלב גישות עיצוב מסורתיות עם גישות עכשוויות, ונותן מקום של כבוד לפריטי ריהוט אתני ונוסטלגי, בדי טקסטיל צבעוניים לצד פריטים מודרניים בעיצובם וחזותם. כל זאת עם יצירת חלל מרווח בו הישן והחדש שומרים על איזון עדין אך ברור ביניהם.
 • שאבי שיק– עוד סגנון עיצוב פיוז’ן המאגד בתוכו סגנונות עיצוב שונים לרבות סגנון עיצוב אקלקטי, וינטאג’ וכפרי, שהותאמו לסגנון חיים אורבאני. סגנון עיצוב זה יוצר מרחב בייתי נעים וחם, השם דגש על חלל הרמוני מרובה שכבות ועל אמירה אישית וייחודית. כך למשל, בסגנון זה ניתן לעשות שימוש אחר בפריטי ריהוט, למשל ספסל עץ שהוסב לפינת אוכל או שולחן כתיבה שהפך לשידת איפור. כמו כן, בסגנון עיצוב זה שהחל בשנות השמונים בארה”ב מושם דגש על איכות הסביבה ועל יצירת מרחב בר קיימא ואקולוגי, עם העדפת פריטי ריהוט ומוצרי צריכה יד שנייה. 
 • עיצוב ירוק–  סגנון עיצוב השם דגש על איכות הסביבה, שעושה שימוש בחומרי גלם ממוחזרים, חומרים מקומיים וחומרים טבעיים שאינם מזיקים לאדם וסביבתו. כמו כן עיצוב זה מנצל כמה שיותר אור טבעי, עושה שימוש בתאורה חסכונית, רהיטים יד שנייה, קירות מטיח טבעי בגוונים חום בהיר, והוא משלב הרבה צמחייה טבעית בחלל. 

בחירת מעצב פנים מומלץ

בכדי לזכות במרחב מחייה איכותי ומעוצב במדויק לפי הצרכים והרצונות שלכם, מבלי לחורג ממסגרות תקציב, חשוב שעבודות אלו יבוצעו על ידי מעצב פנים מומלץ, מנוסה, אמין ואחראי שיש לכם עימו שפה משותפת. לפניכם מספר עצות שיעזרו לכם בבחירה נכונה של מעצב פנים:

 • שפה משותפת- בכדי לזכות במרחב מושלם אין זה מספיק לבחור בשירותי מעצב פנים מומלץ. עליכם לאתר מעצב מומלץ שיש לכם עימו שפה משותפת, שקשוב לכם ומבין את הרעיונות, החלומות, הרצונות והצרכים שלכם ויודע כיצד לתרגמם בחומר. את קיומה של שפה זו ניתן לבדוק כבר בפגישה ראשונה בכימיה שיש לכם עם איש המקצוע, וכן על ידי בחינת תיק עבודות של המעצב והיותו משקף את טעמכם האישי.
 • מה אתם רוצים- בכדי להבין אם בכלל יש לכם שפה משותפת עם מעצב פנים עליכם להבין, גם אם באופן כללי, איזה עיצוב אתם רוצים לביתכם. לכן עוד לפני שתתחילו לחפש איש מקצוע כדאי שתעשו עבודות הכנה משלכם, בין היתר על ידי ביקור באתרי עיצוב פנים מהם תדוגו סגנונות עיצוב שמוצאים חן בעיניכם. כמו כן כדאי שתחשבו עוד קצת על חלום עיצוב ביתכם ותלוו אותו עם כמה שיותר מונחים מתאימים כמו ייחודי, בייתי, מרווח, יוקרתי, קלאסי, נעים, מפנק, עכשווי וכדמה. יחד עם זאת, מומלץ להגיע לפגישה עם מעצב הפנים עם ראש פתוח, כשאתם מוכנים לשמוע זוויות מבט חדשות ושונות אשר לא אחת ישדרגו את הרעיון הבסיסי שלכם ויעניקו לביתכם עוד עומק ועניין.
 • הגדרת תקציב- הגיעו לפגישות עם מעצבי פנים מומלצים כשכבר יש לכם מושג כללי על טווח מחירי שירותיהם ועם מסגרת תקציב מקסימאלית שיש לכם לפרויקט העיצוב.  הכנה זו תאפשר לכם לבחון הצעות מחיר רלוונטיות ולבחור באחת שנכונה לכם.
 • לא רק מעצב-  במרבית המקרים עדיף לבחור מעצב פנים שהוא גם אדריכל, שיש לו נקודת מבט מקצועית על כל מאפייני והיבטי המבנה ויכולת לספק פתרונות מעשיים וריאלים לכל צורך. כמו כן, אם מדובר בפרויקט בניה או שיפוץ מקיף, עדיף לבחור מראש במעצב פנים שהוא גם אדריכל, שיהיה אחראי על כל הפרויקט וכך יבטיח הליך יעיל וחסכוני עם קו עיצוב אחיד וברור לכל אורכו.
 • משרד על פני איש מקצוע-  בבחירת אדריכל ומעצב פנים, למעשה עדיף לבחור במשרד אדריכלות ועיצוב פנים מומלץ על פני איש מקצוע אחד. בחירה זו תעניק לכם שירות מובחר של צוות מקצועי שלם, דבר המגדיל את טווח רעיונות העיצוב ודרכים יצירתיות לביצועם, מה שלא אחת גם מקצר ומייעל את הליך העיצוב וחוסך בהוצאותיו.

מעצבי פנים מומלצים

דוגמא טובה למשרד אדריכלות ועיצוב פנים מומלץ הינה משרד אינדור אדריכלים, בראשות דורון מזרחי. המשרד מספק תחת כתובת אחת מענה שלם לצורכי אדריכלות ועיצוב פנים, עם הליך מקצועי בשקיפות מלאה המותאם לרצונות וצורכי כל לקוח, באופן שעומד בהגדרות תקציב ומגשים חלומות. למשרד ניסיון עשיר בעיצוב בתים ודירות בכל סגנון מבוקש והוא אמון על שלל אמצעים ודרכי ביצוע. כל זאת לצד גישת חשיבה עכשווית, מקורית ויצירתית שלא מתפשרת על חזות המבנה ונוחות השימוש בו. המשרד מלווה כל לקוח לאורך כל ההליך משלב הרעיון ועד שלבי גימור אחרונים.

אחרי שהנחנו את השלד והיסודות – נותר רק להפיח חיים בנכס באמצעות הרהיטים, הצבעים והכלים שיעבירו בדיוק את התחושה שרצית שתעטוף אותך בכל יום מחדש. אנחנו באינדור יודעים לראות את הפוטנציאל שטמון בכל נכס – ומבינים איך לעצב ולסדר אותו כדי להוציא ממנו את המיטב.