שמאות מקרקעין בירושלים

הקודם
הבא

שמאות מקרקעין זה לא רק להעריך את שווי הנכס. שמאי טוב יידע גם לזהות את הפוטנציאל שחבוי בו ולהציע לך דרכים פשוטות ולפעמים גם מתוחכמות להעלאת שווי הנכס.

משרד אינדור אדריכלים ושמאות, בניהולו של דורון מזרחי – שמאי מקרקעין מוסמך מטעם משרד המשפטים עם ניסיון של יותר מ-20 שנים בענף הנדל”ן, מספק שירותי שמאות מקרקעין מקצועיים בירושלים.

המומחיות שצברנו עם השנים מסייעת ללקוחות העובדים עמנו בשיתוף פעולה, לקבל תוצאות מדויקות ואמינות הנוגעות לשווי הנכס והיתכנות העסקה, אשר הביאו לחיסכון משמעותי בהוצאות השונות הנוגעות לנכסים שלהם.

שמאי מומחה, כזה שמכיר את המערכת מבפנים, גם יסייע להעריך מראש את כל ההוצאות הנלוות של השיפוץ או הבנייה כדי לסייע לך להימנע מהפתעות מיותרות לאורך הדרך.

שילוב נכון והבנה יסודית  מעולם התכנון והבניה, אדריכלות, עיצוב פנים, הנדסה  ועד לסוגיות מיסוי, יוביל אותך הלקוח לביטחון וודאות לגבי החלטות שאתה אמור לקבל עבור הנכס שלך  וכל זאת על מנת שתוכל להפיק את התועלת הכי גבוהה שניתן להשיג בעת ביצוע עסקה במקרקעין, בהחלטה לשפץ או להשביח את הנכס שלך.

בדיקה מקדמית חשובה ביותר לפני רכישה או מכירה של נכס קיים. בכוחו של תהליך שמאות מקרקעין להפוך את העסקה ליעילה ומהירה יותר, תוך בחינת כדאיותה. זאת על ידי שכלול כל היבטי המיסוי השונים וההוצאות הכרוכות בה.

מה כוללים שירותי השמאות שלנו:

  • בדיקת שווי שוק לנכס טרם מכירה או רכישה
  • איתור לקויים ובנייה לא חוקית
  • בדיקת זכויות בניה וזכויות משפטיות
  • בדיקת סוגיות המיסוי על הנכס
  • עריכת חוות דעת והגשת שומות בנוגע להפחתות בהיטלי השבחה

שמאי מקרקעין בירושלים

משרד אינדור אדריכלים מעמיד לרשותכם שירותי שמאות מקרקעין מלאים, המבוצעים על ידי אנשי מקצוע מנוסים מתחומים שונים. בין היתר, משרדנו אמון על בדיקת שווי שוק עבור הנכס לפני קנייה או מכירה, איתור של בנייה בלתי חוקית וליקויים, בדיקה של זכויות משפטיות וזכויות הבנייה, בחינה של סוגיות מיסוי על הנכס, וכן הגשת שומות ועריכת חוות דעת לגבי הפחתות בהיטלי השבחה.

הערכת שווי דירה לפני קנייה ומכירה

אין ספק כי רכישת דירה היא ההוצאה הגדולה ביותר בחייהם הפרטיים של אנשים, והיא כרוכה בהתחייבות כספית בלתי מבוטלת, לרוב עם משכנתא גבוהה למדי. מצד שני, עבור המוכר זהו לרוב הנכס העיקרי המצוי באמתחתו ומטבע הדברים ירצה לקבל סכום גבוה ככל הניתן על העסקה. על כן, ישנה חשיבות רבה לקבלת הערכה מדויקת, מהימנה ומקצועית של שווי הדירה, וזהו בדיוק תפקידו של שמאי מקרקעין. כיצד השמאי קובע מה ערך הדירה?

ובכן, שמאות מקרקעין קובעת את ערך הבתים או הדירות לפי מספר פרמטרים עיקריים. ראשית, השמאי משווה את העסקה המדוברת לעסקאות דומות שהתבצעו באותו האזור בתקופה האחרונה, כלומר בנכסים בעלי מאפיינים דומים. הבדיקה יכולה להתבסס על מאגרי מידע שונים כגון מאגר השמאי הממשלתי, מאגר הלמ”ס, מדל”ן ועוד. בד בבד, שמאי מקרקעין לוקח בחשבון היבטים ספציפיים של הדירה, כגון המיקום שלה ברחוב שקט או סואן, תשתיות ושירותים נגישים, מידות הביקוש וההיצע באותם שכונה ורחוב, מאפייני האוכלוסייה, וכן תוכניות פיתוח עתידית. 

עוד היבט משמעותי הוא כמובן מאפייני הבית או הדירה, למשל מספר החדרים, גודל הנכס, מיקום קדמי או עורפי, הנוף הנשקף מהנכס ומספר הקומות. כל כך מצטרפים היבטים כגון אופי הדיירים בבניין, איכות וסגנון הבנייה, המצב הפיזי של הנכס מבחינת תשתיות וכדומה, מצב התחזוקה שלו, הימצאות מעלית וחנייה פרטית. בנוסף לכך, יש לבחון היבטים תכנוניים מבחינת זכויות הבנייה בנכס והגבלות הבנייה החלות עליו, שיעור המיסים וההיטלים החלים על הנכס – מס שבח, מס רכישה, היטלי השבחה, וכדומה.

שמאות מקרקעין למוכרי דירות

קיים הבדל משמעותי בין שמאות עבור מוכרי וקוני נכסים. עבור הקונים, המטרה העיקרית היא לדעת כי המחיר שמבקש בעל הנכס אינו גבוה ממחיר השוק, וזאת בנוסף למגוון בדיקות תכנוניות, הנדסיות ומשפטיות המאפשרות לו לבצע עסקה בטוחה, ולהיכנס למשא ומתן בעיניים פקוחות. מצד המוכר, שירותי שמאות מקרקעין של משרדנו נחוצים מסיבה נוספת, כלומר לא רק על מנת לדעת מה הערך הריאלי של הנכס בשוק נכון להיום. כאן קיים מרכיב משמעותי שהוא הבאת הנכס למצב אופטימאלי, שבגינו ניתן לקבל את המחיר הטוב ביותר. מדובר בשיפור חזות הנכס ושיפוצו באמצעים שונים, החל בנגיעות קלות ועד להתערבויות יחסית מאסיביות, דבר הכרוך בהשקעה מצד אחד, אך באפשרות להפיק רווח נאה בסופו של יום מצד שני.

הצוות המקצועי של משרדנו יודע היטב כי שמאות מקרקעין טובה נועדה לזהות את הפוטנציאל הכלכלי הטמון בנכס, וביכולת להצביע על דרכים יעילות, חסכוניות וחכמות להעלאת הערך. אנו מעמידים לרשותכם צוות רב מקצועית העובד בסינרגיה ומשלב הבנה מעמיקה בתכנון ובנייה, בעיצוב פנים ואדריכלות, בהנדסה, וכן בסוגיות מיסוי הקשורות למכירת נכסים. על כן, ביכולתנו להציע פתרונות יצירתיים ואפקטיביים, תוך מתן מידע מלא ותמונה שלמה לגבי הוצאות השיפוץ או הבנייה הנדרשות, דבר המאפשר היערכות נכונה ומניעת הפתעות יקרות ומיותרות.

סקירת המס הצפוי על הנכס

כידוע, במכירת ורכישת בתים ודירות מעורבות סוגיות מיסוי בלתי מבוטלות, ובפרט מס רכישה, מס שבח והיטלי השבחה העשויים להידרש על ידי הרשות המקומית. לעיתים אנשים הנכנסים לעסקאות נדל”ן ואינם מצויים בעולם זה, שוכחים לקחת בחשבון את סוגיית המיסוי או נוטים לזלזל בה. ואולם, היא עשויה בהחלט להגיע לעשרות ואפילו למאות אלפי שקלים, מה שמטיל בספק את כדאיות העסקה. על כן, שמאי מקרקעין מטעמנו גם סוקר בפניכם בפרוטרוט את המיסוי הצפוי על הנכס לאור הבדיקות המקדמיות שערכנו, ולאור היכרותנו אתכם, על מנת שתיכנסו אל העסקה בעיניים פקוחות ועם הצעת מחיר הולמת. יתר על כן, במידת הצורך והאפשר אנו נמליץ בפניכם על אפשרויות להשגת חיסכון משמעותי במיסוי, למשל ניצול פטורים והקלות הנובעים ממעמדכם. ובמידה שתידרשו לשלם היטל השבחה מהרשות המקומית, נוכל לרשום עבורכם חוות דעת ולהגיש שומה נגדית (מופחתת כמובן) אשר יכולה לחסוך לכם ממון נכבד.

פנו אלינו

משרד אינדור אדריכלים פועל כבר יותר משני עשורים בתחום ומציע שירותי שמאות מקרקעין מלאים ומקיפים. המומחיות הרבה שרכשנו מתבטאות בהערכות שווי אמינות ומדויקות, המובילות לחיסכון משמעותי בהוצאות מחד, ולקבלת מחיר אופטימאלי בעסקה מאידך. אנו מזמינים אתכם להיעזר באנשי המקצוע שלנו ולהבטיח את היתכנותה וכדאיותה של עסקה חשובה זו.

דורון מזרחי הינו שמאי מקרקעין מוסמך מטעם משרד המשפטים והנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים עם וותק וניסיון של למעלה מ- 20 שנים בתחום.